More

  Lëvizja BESA pavarësohet nga LSDM, do të veprojnë veçmas në Kuvend

  Deputetët e Lëvizjes BESA e kanë njoftuar kryeparlamentarin Talat Xhaferi se do të veprojnë veç në Kuvend dhe nuk do të jenë bashkë me grupin parlamentar të Koalicionit Mundemi.

  “Ju informojmë se deputetët që përmenden më poshtë të cilët deri më tani kanë vepruar si deputet të grupit “Mundemi”, tani do të veprojnë si grup i deputetëve të Lëvizjes BESA”, thuhet në njoftimin që është dërguar më 14 shtator te Talat Xhaferi.


  Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli në një prononcim për Zhurnal shprehet se kjo nuk do të thotë asgjë përpos se deputetët do të veprojnë vecmas, dhe se ende janë pjesë e koalicionit qeverisës. Sipas tij tani nuk do të veprojnë me grupin “Mundemi” por si deputetët të Lëvizjes BESA.

  “Asgjë nuk domethënë. Ne jemi subjekt në vete, grup i deputetëve të Lëvizjes BESA. Ne jemi pjesë e koalicionit dhe vazhdojmë të jemi pjesë e koalicionit por në Kuvend e kemi grupin tonë, domethënë deputet të Lëvizjes BESA. Domethënë si grup do të funksionojmë veç, si organizim brenda Kuvendit, ka grupe parlamentare, ne nuk jemi 5, jemi 4 deputet, dhe si 4 do të veprojmë veç”, ka deklaruar për Zhurnal, deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zgjedhjet për president në SHBA/ Sondazhi i CNN: Biden fiton debatin e fundit

  Kandidati republikan, Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti Joe Biden, zhvilluan një debat të fortë të...

  Izmit Nura emërohet zv/drejtor në Agjensionin për Emigracion

  Qeveria në seancën e sontme ka emëruar një pjesë të drejtorëve nëpër institucione të ndryshme ndërkohë që edhe ka...

  Kjo është lista e drejtorëve të emrëuar sonte nga Qeveria

  Qeveria në seancën e sontme ka emëruar një pjesë të drejtorëve nëpër institucione të ndryshme ndërkohë që edhe ka...

  Avni Rustemi emërohet zv/drejtor i Agjensisë për Rini dhe Sport

  Kryetari i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Avni Rustemi u emërua zv. Drejtor i Agjencisë për Rini...