More

  Lindi binjakë, njërin e quan Corona e tjetrin Covid!

  - Marketing -

  Koronavirusi është bërë temë kryesore në gjithë botën dhe ka çrregulluar jetën e të gjithëve. Emri i këtij virusi ka filluar që njerëzve t’iu shërbejë si inspirim për t’ua vënë foshnjave të tyre të porsalindura. Një çift nga qyteti Raipur në Indi ka vendosur që binjakët e tyre t’i pagëzojë me emrat Corona dhe COVID.

  ”Kur personeli mjekësor filloi t’i thërrasë Corona dhe Covid, vendosëm t’i pagëzojmë me këta emra”, citohet të ketë thënë nëna e tyre 27-vjeçare. Ajo nuk e ka mohuar mundësinë emrat e tyre mund të ndrroet dhe fëmijët e saj mund të kenë emra tjerë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  BFI KA NJË APEL DREJTUAR NËPUNËSAVE FETARË DHE XHEMATIT NË PËRGJITHËSI

  - Të thirret SALAT për të paralajmruar faljen e namazit të Fitë Bajramit Bashkësia Fetare Islame në RMV edhe njëherë...

  Është kryer me sukses transplantimi i parë i zemrës në Maqedoni

    Në Maqedoninë e Veriut është realizuar transplantimi i parë i zemrës. Operacioni që zgjati 6 orë në Klinikën Shtetërore...

  Grafite në betonin e Çairit! Shkruhen emrat e nxënësve të shkollave për rreth

  Ngjyroset betoni i vendosur në rrugën “Cvetan Dimov” tek Çairçanja në Çair. Iniciativa është ndërmarr nga Qyteti i Shkupit...

  Një lagje e Shkupit prej sot mban emrin e dëshmorit nga Bojana e Dervenit

  Në Orizare të Poshtme të Shkupit përurohet lagjja “Arben Bajrami” Me inciativë të qytetarëve të lagjes Orizare e Poshtme –...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -