Home / DËRVENI / Liqeni Treska si deponi mbeturinash

Liqeni Treska si deponi mbeturinash

Disa ditë pas festës së 1 Majit kur Liqeni Treska u vizitua nga banorët e Shkupit e rrethinës, fotografitë e mbeturinave të grumbulluara në çdo skaj të liqenit dëmtojnë imazhin edhe ashtu të rrënuar të këtij kapaciteti turistik. Përndryshe këtë vit sipas vizitorëve të intervistuar Liqenin Treska e vizituan një numër dukshëm më i vogël i turistëve se sa në vitet e kaluara.

Natyrshëm shtrohet dilema: Kush ka interes që Liqenin Treska ta shëndrroje në deponi të mbeturinave?

Autoritetet lokale tashmë disa vite premtojmë investim, por në fakt situata shkon dtejt përkeqsimit.

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *