More

  Lirim Zendeli nga Kondova, do të drejtojë makinë në Formula 2

  Piloti me prejardhje nga Kondova, Lirim Zendeli, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Formula 2, “MP Motorsport” dhe për herë të parë do të garojë në Formula 2. Lajmi është konfirmuar nga vet Zendeli në rrjetet sociale, ndërsa më pas edhe nga klubi me të cilin ka fimrosur kontratë piloti shqiptarë.

  Jemi shumë të lumtur t’iu njoftojmë se Lirim Zendeli do jetë pjesë e jona për FIA Formula 2 2021. Mirëserdhe në skuadër, Lirim”, ishte postimi i klubit.

  Ndërkohë Lirim Zendeli , tha se kjo është ditë e veçantë për të sepse më në fund do vozis në Formula 2.

  Sot është një ditë shumë e veçantë për mua. Më në fund mund t’iu them se do vozis për ‘mpmotorsport’ për vitin e parë në Formula 2. Falënderues dhe më shumë se 100 për qind i gatshëm të vazhdojë të dhe të paraqitem mirë me skuadrën që përformojë mirë në vitin 2020”, shkroi ai në Instagram.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Breshëri KALLASHNIKOVI, vritet 32 vjeçari Jetmir Bregu

  Detaje të reja janë zbuluar nga vr as ja e pasdites së sotme në Durrës. Mësohet se vi kti...

  Covid-19, 6 viktima dhe 183 të infektuar në 24 orët e fundit

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 466 teste të kryera 183 persona kanë...

  Thaçi honazhe te varri i Arbër Xhaferit me rastin e 73 vjetorit të lindjes

  Kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi paraditen e sotme ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të ish-kryetarit të ndjerë...

  Mot i ndryshueshëm, temperatura deri më 14 gradë

  Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm, pasdite duke filluar nga perëndimi do të jetë me reshje shiu,...