More

  Lirimi nga Kondova, shqiptari që po ëndërron të garojë në Formula 1: Do të bëj shqiponjën në podium

  - Marketing -
  Pandemia e Covid-19 ka ndikuar në ekonominë globale, në jetën e miliona njerëzve dhe në sport. Nëse futbolli është ai që ka ngritur më tepër zërin për problemet e shkaktuara nga kriza ekonomike, edhe në botën e motorëve po ndihet shumë kjo krizë.

  Në garat me makina garon i vetmi shqiptar në kategoritë Formula, pikërisht në Formula 3. Lirim Zendeli dha një interviste ekskluzive për A2, ku tregoi ëndrrën e tij të madhe: garimin në Formula 1.

  “Kam nënshkruar një kontratë me një ekip të mirë këtë vit, besoj se kam mundësinë që të fitoj gara. Objektivi im është që të fitoj kampionatin e Formula 3 dhe shpresoj që pas 2-3 vitesh të bëhem i pari shqiptar në Formula 1”, tha Zendeli në intervistën ekskluzive për gazetarin e A2, Erald Kodheli.

  Kur u pyet nëse do të mund të shikohet ndonjëherë flamuri shqiptar në një podium të Formula 1, Zendeli u shpreh: “Shpresoj që kur të mbërrij në Formula 1 të mund të bëj shqiponjën në podium”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bekim Murati ka një njoftim për bizneset

    Të gjithë personat e papunësuar të cilët janë të evidentuar si persona që në mënyrë aktive kërkojnë punë në...

  A do të hapen kufijtë? Ja çfarë thotë zv/ministri i Qeverisë 

  Lidhur me insistimin e kreut të LSDM-së për organizimin e zgjedhjeve me 5 korrik, Arsllani thotë se çështja e...

  A do mbyllet komuna e Sarajit në karantinë?!

  Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës. Komisioni për sëmundje...

  Menduh Thaçi: Qeveria është jofunksionale, duhet të ketë zgjedhje

  Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) vlerëson se duhet të ketë zgjedhje më 5 korrik. Sipas kryetarit të kësaj partie, Qeveria...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -