More

  Luis Vuitton do të lëshojë një mburojë luksoze të fytyrës

  Louis Vuitton po lëshon një mburojë luksoze të fytyrës që ofron një alternativë në modë të formës tradicionale utilitare të Pajisjeve Mbrojtëse Personale.

  LV Shield, siç është quajtur, mund të dyfishohet si kapak dhe kushton 750 funta. Ai do të nisë në të gjithë botën në 30 tetor, transmeton lajmi.net.

  Sigurisht, kjo nuk është mburojë e zakonshme e fytyrës. Ajo është e mbuluar me copa të arta që janë gdhendur me logon ikonike të shtëpisë së modës franceze.

  Ndërkohë, mburoja zbukurohet me shtypjen e famshme të monogramit të Louis Vuitton. Në një deklaratë, Louis Vuitton e përshkruan mburojën si “një kryevepër tërheqëse, si elegante ashtu edhe mbrojtëse”.

  Louis Vuitton nuk është marka e vetme luksoze që lanson artikuj të dizajnuar për të mbrojtur njerëzit gjatë pandemisë.

  Për shembull, në gusht, Burberry lëshoi ​​një sërë maskash të ripërdorshme dhe të qëndrueshme në shtypjen e saj të cilësisë së mirë.

  Kompania nuk dha detaje shtesë mbi kredencialet mjekësore të kësaj teknologjie. Nuk është hera e parë që Louis Vuitton bën përpjekje për të adresuar pandeminë e koronavirusit. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  UltraMaratona Tiranë-Shkup kaloi sot nëpër Saraj

  Sivjet për herë të parë Shoqata "Maraton Albania" organizon Ultra-Maratonën Tiranë-Dibër-Shkup që po përshkon Rrugën e Arbërit. Rreth 59...

  Nga 6000 denarë për 280 mijë qytetarë parashihen në pakon e katërt

  Qeveria do të ndajë kartela pagesore të cilët do të përfshijnë 280 mijë qytetarë të kategorive të ndryshme. “Këtë radhe...

  Termet i fuqishëm e godet Greqinë

  Greqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter ka rënë të...

  Tragjedi në fshatin Krushopek të Sarajit

  Dita e djeshme ishte ditë zie për banorët e Krushopekut. Në mesditë ndodhi një tragjedi e vërtetë në fshat,...