More

  Majk Tajson rikthehet në ring


  Mike Tyson është rikthyer përsëri në ring për ta zhvilluar një meç me rivalin e tij të vjetër, Roy Jones.
  Edhe pse dy boksierët tanimë në moshë të vjetër dhe kishte vite që ishin përshëndetur nga boksi, ata janë rikthyer në ring për një meç për bamirësi.

  Megjithatë përkundër që pati spektakël të dhuruar si nga Tyson ashtu edhe nga Jonës, në fund ndeshja ka përfunduar në barazim nga gjyqtarët.

  Kjo përballje u zhvillua në ‘Staples Center’ të Los Angelosit dhe dy boksierët treguan se ende kanë cilësi dhe nuk i kanë harruar ato përkundër pensionimit.

  Meçi mes Tyson dhe Jones zgjati për tetë raunde nga dy minuta dhe në fund dy boksierët u larguan duke u përshëndetur me njëri tjetrin.
  Gjatë gjithë meçit si Tyson ashtu edhe Jones dhuruan disa goditje për të na rikthyer në kohë ku ishin të dy në formën e tyre më të mirë.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bexheti: Komunën e gjeta me mbi 2mln euro borxh, ndërsa tani borxhi është vetëm 70 milion denarë

  Borxhet e komunave të cilat janë publikuar në disa media ditëve të fundit duket se nuk janë të sakta...

  Policia ndërhynë në dy ahengje familjare në Shkup

  Policia mbrëmë ka ndaluar dy ahengje familjare në Shkup. Në rastin e parë, policia pas informacioneve për muzikë të...

  Përfundoi me sukses aktiviteti ekologjik i organizuar nga rinia e vendbanimit Bojanë

  Përfundoi me sukses aktiviteti ekologjik i organizuar nga Rinia e vendbanimit Bojanë. Aktiviteti ekologjik vijoi duke filluar prej te varrezat...

  Regjistrohen 190 raste të reja me Covid-19 dhe 6 viktima

  Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1530 testime për koronavirus dhe prej tyre 190 kanë rezultuar...