More

  Maqedoni-Kosovë luhet me 8 tetor

  - Marketing -

  Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në kuadër të gjysmëfinales sē plej of-it në Ligën e Kombeve do të zhvillohet me 8 tetor. Vendimin e ka njoftuar vet UEFA pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të zhvilluar sot, ku në mesin e shumë çështjeve të diskutuara, u vendos edhe për takimet e plej ofit në Ligën e Kombeve.

  Ndeshja do të luhet në Shkup, por nuk është përcaktuar ende se a do të zhvillohet në praninë e tifozëve. Kujtojmë se takimi Maqedoni-Kosovë duhej të luhej me 26 mars, por e njejta u shty për shkak të koronavirusit. Fituesi i duelit Maqedoni-Kosovë do të luan në finalen e madhe për një vend në Kampionatin Europian kundër çiftit fitues Bjellorusi-Gjeorgji. Finalja zhvillohet me 12 nëntor të këtij viti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Spasovski: Nën kryesimin e Gjermanisë me BE-në, vendi do të nisë negociatat për anëtarësim

  Kryeministri teknik, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Komisioni Evropian gjatë ditës së djeshme edhe...

  Çfarë tjetër synon BDI-ja në këto zgjedhje përveç postit të Kryeministrit, tregon Mexhiti

  Bartësi i listës për deputetë të BDI-së në njësinë zgjedhore 1, Izet Mexhiti, duke folur në Debat Zgjedhor në...

  Heroina me shami në vijën e parë të luftës me Koronavirusin

  Ndërsa shoqëria vazhdon të merret me debatin “ekziston apo nuk ekziston virusi” kjo është çështja”, disa të tjerë janë...

  Digjet vetura qeveritare. Ja detajet..

  Mëngjesin e sotëm ka shpërthyer zjarr në rrugën “Dimitar Vllahov”, ku është djegur një veturë “Audi A4” në pronësi...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -