More

  Maqedoni: Ndryshon çmimi i naftës

  Çmimet e benzinës do të rriten me 1 denarë për litër nga mesnata e mbrëmjes së sontme.

  Çmimi i naftës do të rritet me 1.5 denarë, vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjisë (ERC).

  Vendimi rrit çmimet me pakicë të derivateve të naftës në
  mesatarisht me 2.57 përqind.

  Çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 60.5, dhe EUROSUPER BS-98 do të shitet për 62.5 denarë për litër.

  Çmimet me pakicë të EURODIESEL (DE V) dhe vajit ekstra të lehtë shtëpiak (EL1), rriten me 1.5 denarë për litër dhe arrijnë në 53 denarë secili.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...

  Shilegov: Plani i Detajuar Urbanistik (PDU) tashmë është miratuar, as unë e as Bexheti nuk mund të vendosim për Treskën

  Plani i detajuar urbanistik për zonën afër liqenit Treska tashmë është miratuar dhe ajo që po ndodh aktualisht atje...

  Banorët e Kondovës ankohen për mungesë të energjisë elektrike, kërkojnë zgjidhje urgjente nga EVN-ja

  Tashmë dy muaj një pjesë e banorëve të fshatit Kondovë të Komunës së Sarajit po përballen me mungesë të...

  Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

  Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë. Me këtë rast Rexhepi është shprehur...