More

  Maqedonia me 1.8 milion votues!? Flet kryetari i KShZ

  - Marketing -

  KSHZ të mërkurën do ta përmbyll regjistrin zgjedhorë i cili pritet të ketë 1 milion e 814 mijë qytetarë. Kreu i saj, Oliver Derkovski, pas një takimi me ministrin e brendshëm, Naqe Çulev, tha se kanë përfunduar të gjitha aktivitetet e nevojshme dhe përpunimi i të dhënave.

  Ai siguroi qytetarët për një regjistër zgjedhorë mirë të pastruar teksa shtoi se të gjithë duhet të japin kontribut që ky proces zgjedhor të zbatohet në mënyrë sa më të mirë të mundshme.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ambasada e SHBA-së me donacion për parandalimin e përhapjes së Covid-19

  Ambasadorja amerikane Kejt Mari Bërnz sot në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut përmes Byrosë për luftë...

  Maqedonia me 1.8 milion votues!? Flet kryetari i KShZ

  KSHZ të mërkurën do ta përmbyll regjistrin zgjedhorë i cili pritet të ketë 1 milion e 814 mijë qytetarë....

  Tërmeti lëkund Vlorën, epiqendra në det, 7 km larg qytetit

  Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka...

  Dy fëmijë e kanë humbur jetën pas përmbysjes së traktorit

  Sot në orën 15:15 dy persona në moshën prej 14 dhe 15 vjet jetën e kanë humbur në një...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -