More

  Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

  - Marketing -

  Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset sistem elektronik për mbikëqyrjen e sigurisë së trafikut rrugor me vendosjen e kamerave të sigurisë, që do të mund të dallojnë shkelje të caktuara dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë të shqiptojnë dënime, paralajmëroi ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski.

  Në këtë mënyra ai tha se do të ulet ndikimi eventual i faktorit njeri gjatë shqiptimit të dënimeve dhe do të shkurtohet intervali kohor i shqiptimit të dënimeve, transmeton Gazeta Lajm.

  Duke marë pjesë në tryezën e rrumbullakët në kuadër të projektit “Sigurt në Shtëpi”, Spasovski ka komentuar aksidentet e fundit tragjike në Shkup, ai nuk ka precizuar se kur do të ndodhin ndryshimet ligjore, që do të mundësonin vendosje të kamerave të sigurisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -