More

  Masakër ekologjik në Liqenin e Matkës

  - Marketing -

  Hidrocentrali Matka 2, javën e fundit po bën një masakër ekologjik në Liqenin e Matkës duke tharë rrjedhën e lumit Treska që e mbush Liqenin me ujë dhe kështu duke rrezikuar ekosistemin pikërisht në këtë kohë kur shumohet Trofta peshku i vetëm në këtë liqen. Nga fotot e siguruara nga derveni.info shihet rrjedha e thatë e lumit Treska dhe dallohet fare mirë disniveli i ujit. Ndyshe me Pendën Matka 2 menaxhon Kompania shtetërore ELEM e cila si Kompani shtetërore është e obliguar të rrespektojë normat pozitive për mbrojtjen e ambientit dhe ekosistemit të Liqenit të Matkës.(derveni.info)

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Policia dhe Komuna e Sarajit në aksion në Matkë

  Gjatë ditës së sotme Sektori për Punë të Brendshme Shkup – Njësia Rajonale Matkë në bashkëpunim me Komunën e...

  Zendeli gati për garën e parë me bolidin e ri

  Sezoni i ri në Formula 3 fillon sot, ndërsa këtë sezonë do të jetë i veçantë edhe për të...

  Ali Ahmeti uron Amerikën: Përjetë mirënjohës

  Lider i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar popullin amerikan në ditën e pavarësisë së Shteteve të...

  Sot ka ndruar jetë prof.Safet Nuredini, pedagogu i Sh.F “Sami Frashëri” f.Gllumovë

  Të nderuar kolegë, shokë, miqë dhe dashamirë ju njoftojmë me keqardhje se sot ndroi jetë prof.Safet Nuredini pedagogu i...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -