More

  Mbahet Orë poetike në Kanjonin e Matkës

  - Marketing -

  Dje në Kanjonin e Matkës për herë të parë u organizua orë poetike me moton “Poezi dhe Natyrë”. Ky event i organizuar nga Shoqata për promovim dhe turizëm “Matka ADVENTURE” në bashkëpunim me “ABC Poetike” grumbulloi në një vend nxënësit disa shkollave fillore poetë të rinj, si dhe dashamirë të poezisë, poetë e shkrimtarë nga Shkupi e më gjërë.

  Përveç recitimit të poezisë së bukur shqipe të pranishmit patën rastin të dëgjojnë edhe tingujt e bukur të çiftelisë. Ky event ishte i finansuar nga Ministria e Kulturës së RMV. /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot në Sh.M Q.Sh. “SARAJ”- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i mbështetur nga USAID

  Sot në Sh.M Q.Sh. "SARAJ"- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i...

  Vandalizohet tabela në gjuhën shqipe

  Disa huliganë deritani të panjohur në Qytetin e Shtipit dje kanë thyer e shkatërruar tabelat në tre gjuhë, maqedonisht,...

  Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme vendosi për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës për...

  NEWBORN – NDRYSHON PAMJE, KËSHTU PO DUKET SOT

  Pamja e monumentit “NEWBORN” çdo 17 shkurt ndryshon duke përçuar një mesazh për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këtë vit...
  - Marketing -
  - Marketing -