More

  Mërgimtari shembull për të tjerët, shpërndan pajisje shkollore për nxënësit e komunës së Zhelinës

  Edhe një iniciativë e shkëlqyer nga ana e zotëri Vesel Ahmedit, veprimtar dhe bashkatdhetarë i yni i cili punon dhe vepron në Zvicër, por që me zemër dhe me përkushtim kontribon në vendlindje. Krahas investimeve tjera që ka realizuar deri tani në vendlindjen e tij, në fshatin Trebosh, kësaj radhe ky donacion u dedikohet shkollave të komunës së Zhelinës, duke dhuruar mjete shkollore dhe mjete dezinfektuese për më të dashurit tanë, nxënësin e shkollave fillore.

  Qëllimi i kësaj inciative shërben si mbështetje për shkollat që të mbrohen të vegjëlit në këtë periudhë pandemie. Po ashtu me mjete dezinfekuese dhe materiale pune është furnizuar edhe administrata e komunës së Zhelinës, si institucioni më i frekuentuar nga ana e qytetarëve. Kryetari i komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu, e përshëndeti këtë iniciativë si një kontribut të veçantë, duke e falënderuar zotëri Veselin në emër të banorëve të komunës së Zhelinës. Zotëri Veseli u shpreh se këtë iniciativë e cilëson si një obligim moral dhe shpirtëror për bashkfshatarët e tij.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje...

  1 237 raste të reja me COVID dhe 39 viktima në 24 orët e fundit

  Në 24 orët e fundit janë kryer 3 200 teste te dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1237 kanë...

  Lajmi i Fundit: Qeveria shpalli gjendjen e krizës

  Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të...

  Qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 30 ditë

  Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për 30 ditët te ardhshme. Vendimi...