More

  Merkel sonte takon Makronin, përpjekja e fundit rreth datës për çeljen e negociatave

  Fati i procesit euro-integrues të Maqedonisë së Veriut por edhe i Shqipërisë pritet të vendoset sonte në Paris, në takimin Merkel-Makron. Përveç për BREXIT si dhe koordinimit për Këshillin Evropian, në qendër të takimit pritet të jetë edhe data e negociatave. Parisi Zyrtar këmbëngul për hartimin e një strategjie të re të zgjerimit, ndërsa data e bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën të shtyhet për vitin e ardhshëm. Një pjesë e analistëve megjithatë shprehen optimist se Franca prapëseprapë do të bindet dhe heq dorë nga bllokimi i datës. Por edhe nëse nuk marrim datë, analisti Xhelal Neziri thotë se vendi nuk ka alternativë tjetër dhe se duhet të mbetet e fokusuar në përmbushjen e reformave.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...