More

  Mësoni për vetëm pesë sekonda se sa ju janë dëmtuar flokët

  - Marketing -

   

  Kur i shikoni flokët dhe ju duken në rregull, ndërkaq kur i prekni janë të thata dhe të brishta, shumica e femrave kanë dilemë se a duhet patjetër të përdorin gërshërët.

  Në raste të tilla, disa dama provojnë trukin e vjetër për të cilin nevojitet vetëm një gotë ujë.

  E gjitha që duhet të bëni është që xhufkën e flokëve e njomni në gotë. Nëse qimet pluskojnë, nuk keni arsye të brengoseni, as të keni nevojë të shkoni te floktari.

  Nga ana tjetër, nëse flokët zhyten, do të thotë që janë të dobëta dhe të brishta dhe që i vetmi shpëtim janë gërshërët.

  Përse bëhet ky veprim?

  Natyrisht, për shkak që uji shumë më lehtë depërton në flokë të hollë dhe të dobët, andaj ato shumë më lehtë e humbin formën dhe ngjyrën nën ndikimin e lagështisë.

  Flokët e shëndetshëm do të duhej të pluskonin edhe pas këtij testi pak a shumë ruajnë formën e vet të mëparshme.

  Gjithsesi, ne e kemi provuar këtë truk dhe kemi konkluduar që, nëse është për t’i besuar, të gjithëve u pason një shkurtim i mirë i flokëve.

  Çfarë janë rezultatet tuaja?

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -