Home / LAJME / Messi nuk do të luajë me Argjentinën tre muaj

Messi nuk do të luajë me Argjentinën tre muaj

Dënohet futbollisti
Tashmë ka ardhur vendimi, Messi nuk do të ketë të drejtë të luajë me Argjentinën tre muaj.
Dënimi do të hyjë në fuqi sot deri më 3 nëntor.
10-shi magjik i Barcelonës, Leo Messi ka marrë një dënim të rëndë nga CONMEBOL. Ai është dënuar me 3 muaj mos lojë me përfaqësuesen e Argjentinës.
Ky dënim vjen për shkak të akuzave për korrupsion që i bëri Messi drejtuar Federatës së futbollit të Amerikës Jugore.
Leo nuk ishte aspak i kënaqur me mënyrën se si shkuan gjërat në Kupën e Amerikës, duke pretenduar se kishte korrupsion të madh.

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *