More

  Mexhiti: Kur bëhemi bashkë, i tundim edhe malet! (Foto)

  Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, njëherit dhe deputet i sapo zgjedhur në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut,z.Izet Mexhiti ka përshëndetur dhe përkrahur partitë shqiptare si Forumin Shqiptarë (ASH-LDSH), Forca, UT dhe LP, në Mal të Zi për bashkimin e tyre dhe pjesëmarrjen në zgjedhje në një listë të përbashkët.

  Bashkimi i shqiptarëve në të gjitha trojet ka dëshmuar që bashkë mund të tundim dhe male,ka theksuar ndër të tjera z.Mexhiti, njëherit duke thirrur dhe partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut për tu bashkuar dhe realizuar idenë e Kryeministrit të parë Shqiptarë.

  “Kur bëhemi bashkë, i tundim edhe malet!
  Le të bëhemi bashkë edhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sepse bashkimi bën fuqinë, bashkimi bën Kryeministrin e parë Shqiptar!”, ka shkruar Mexhiti në facebook.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për President të Kosovës

  Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur publikisht kandidaturën për President. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka...

  Shkup: Banka e Trifun Kostovskit shkon në “steçaj”

  Alsat mëson se banka Eurostandard e Trifun Kostovskit shkon në falimentim. Nuk dihet fati i kredive dhe kursimeve të...

  108 vjet nga çlirimi i Shkupit/ ITSHKSH me akademi, lule te shtatoret e çlirimtarëve

  Sot mbushen plot 108 vjet nga çlirimi i Shkupit nga turqit, në vitin 1912. Kryengritja e përgjithshme shënoi një...

  Sela, Gashi dhe Thaçi pa kushte i shkuan në takim Zaevit e Pendarovskit

  Pas takimit mes Selës dhe Zaevit sot në kuvend të Maqedonisë së Veriut, vazhdon takimi mes Gashit dhe Zaevit....