More

  Miliarderi i Bostonit i lë kamarieres bakshish 5,000 dollarë

  - Marketing -

  Pas një bakshishi prej 5.000 dollarë, kamarierja filloi ta pëlqejë punën e saj.

  Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi të marrë pjesë duke e quar në një nivel tjetër, raporton “CNN”, transmeton lajmi.net.

  Boch vendosi të linte një bakshish prej 5000 dollarësh pas një vakti prej 157 dollarësh në një restorant deti në plazh, në Salisbury, Massachusetts.

  Kamarierja që mori bakshishin, shkroi në Facebook se bujaria e Boch bëri që ajo të pëlqente punën e saj edhe më shumë.

  Aktori Donnie Wahlberg la një bakshish të tillë prej 2.020 dollarë në ditën e vitit të ri dhe filloi këtë sfidë të bakshishit në vitin 2020-ën.

  Boch ndërtoi një pasuri duke drejtuar kompani për shitblerjen e veturave në zonën e Bostonit dhe ka një pasuri neto prej 1.1 miliard dollarë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  PDSH-ja kërkon anulimin e maturës shtetërore për këtë vit

  PDSH kërkon që të anulohen provimet e maturës shtetërore, për shkak të coronavirusit. Por kërkojnë që maturantët të pajisen...

  Në Shkup gjatë orës policore janë zbuluar imigrantë nga Siria, Palestina dhe Maroko

  Në rrugën “Dimo Haxhi Dimo” në Shkup dje (8 prill) gjatë orës policore janë kapur tre imigrantë. Bëhet fjalë për...

  Ansambli DUFLLA Me Ide Kreative (Video)

  Virusi Korona që pezulloi të gjitha aktivitet kulturore e artistike në të gjithë botën, izoloi pothuajse mbarë botën. Mirëpo...

  Maqedoni / Edhe 46 persona të infektuar me koronavirus, numri total shkon në 663

  Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë diagnostifikuar 46 raste të reja me koronavirus në vend, duke e çuar...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -