More

  Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi me lajm të mirë për tetovarët

  Ministri i Ekonomisë i RMV-së Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë rreth një investimi të ri në zonën industriale në Tetovë. Ai njofton se një kompani gjermane do të investoj 3.5 milionë euro dhe se në këtë fabrikë do të hapen 300 deri në 500 vende të reja pune në rajonin e Pollogut.

  Ja postimi i tij i plotë:
  Kompania gjermane Franc Kiel do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë.

  Në këtë fabrikë do të hapen 300 deri në 500 vende të reja pune në rajonin e Pollogut.
  Qeveria gjatë ditës së sotme dha dritë jeshile për nënshkrimin e qirasë afatgjatë të tokës ndërtimore me Kiel NMK për një periudhë prej 20 viteve.
  Urime!

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident në Hasanbeg, vdes sharraxhiu

  Një motoçikletë dhe makinë për prerjen e drunjve janë aksidentuar këtë mbrëmje në Hasanbeg të Shkupit, afër shkollës fillore,...

  Besmir Ismani nga Kondova pjesë e Akademisë së Futbollit pranë FFM-së

  Besmir Ismani nga Shkolla e Futbollit Saraj pranohet në Akademinë e Futbollit pranë FFM-së. Pas një gare tejet të...

  Jankullovska me pranga në duar dërgohet në gjykatë për seancë gjyqësore

  Ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankulloska, e cila pardje u dërgua për vuajtje të dënimit në burgun...

  KUVEND:SOT DISKUTOHET PËR VENDIMET GJATË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

  Propozimi i vendimeve për përcaktim të ekzistimit të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nga presidenti i Republikës së Maqedonisë...