More

  Mohohet që vëllezërit nga Peja që vdiqën ishin të prekur me COVID-19

  Dy vëllezër nga Novosella e Pejës kanë ndërruar jetë brenda një nate.

  85 dhe 78 vjeçari u raportua se kanë qenë të prekur me koronavirus.

  Por kjo është mohuar nga Komuna e Pejës. Drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë, Petrit Loci, ka thënë se personat në fjalë nuk kanë qenë të referuar për testim dhe nuk rezultojnë në regjistrat zyrtar për COVID-19.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Jankullovska me pranga në duar dërgohet në gjykatë për seancë gjyqësore

  Ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankulloska, e cila pardje u dërgua për vuajtje të dënimit në burgun...

  KUVEND:SOT DISKUTOHET PËR VENDIMET GJATË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

  Propozimi i vendimeve për përcaktim të ekzistimit të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nga presidenti i Republikës së Maqedonisë...

  Regjistrohen 870 raste të mosmbajtjes së maskës në Maqedoni

  Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga...

  Komuna e Sarajit: Përfundojnë procedurat për Liqenin Treska

  Komuna e Sarajit është në fazën finale të procedurave administrative për Liqenin e Treskës dhe më pas të fillojë...