Home / LAJME / Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut.

Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa në pjesën veriore të vendi do të ketë reshje të shiut.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 35 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe i nxehtë.

About Derveni Info

Check Also

Vatër e re zjarri shpërthen në Lubin të Sarajit

Para pak çastesh ka shpërthyer edhe një vatër e re zjarri në fshatin Lubin të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *