Home / LAJME / Moti sot kryesisht i vranët, temperatura deri 11 gradë Celsius

Moti sot kryesisht i vranët, temperatura deri 11 gradë Celsius

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe më i freskët me reshje të përkohshme të shiut, veçanërisht në  pasdite në pjesët jugore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare me drejtim juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri në 11, ndërsa ajo ditore prej 10 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup, mot  do të jetë i ngjashëm  me temperatura të mëngjesit  deri në gjashtë, ndërsa ajo ditore do të arrijë deri në 15 gradë Celsius.

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *