Home / LAJME / Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e fortë veriore në pjesët veriore, duke shkaktuar temperatura më të ulëta ditore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 8 deri 17 gradë celsius, kurse temperaturat e ditës do të shkojnë nga 21 deri në 33 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me vranësira të lehta. Temperatura e mëngjesit do të zbresë në 15 gradë, dhe ditën do të rritet në 28 gradë.

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *