More

  MPB shpall konkurs për 600 policë të rinj

  - Marketing -

  MPB-ja ka shpalluir konkurs për punësim të 600 policëve.

  Në konkurs kërkohen policë nga Shkupi, Strumica, Ohri, Manastiri, Tetova, Velesi, Shtip, Kumanova, dhe Qendrat Rajonale për punë doganore – Veri, Perendim dhe Lindje-Jug.

  Kandidatët duhet të plotësojnë kushtet e kërkuara të më poshtme:

  Të jenë shtetas të RMV-së.

  Të është i moshës madhore,

  Mos të jetë më i moshuar se 25 vjet, nëse për herë të parë krijon marëdhënie pune e cila parashihet të punësohet me shkollë të mesme.

  Të jetë folës aktiv i gjuhës maqedone dhe shkrimit të saj.

  Për më shumë detaje klikoni në lidhjen e më poshtje dhe do të hapet konkursi i shpallur nga Ministria e Punëve të brendshme.

  KONKURS PËR 600 POLICË TË RINJ

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke...

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm Alsat2020-05-26T15:54:37+02:00 Fshatrat Bukoviq dhe Llaskarcë të Komunës së Sarajit me dekada...

  Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut

  Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti më i shikuar...

  Qeveria e Maqedonisë do t’i shqyrtojë kërkesat e mjekëve amë

    Qeveria do ta shqyrtojë kërkesën e mjekëve amë, paralajmëroi sot nga Shtipi kryeministri i Qeverisë, Oliver Spasovski, me rastin...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -