More

  Naser Ziberi uron qytetarët me rastin e 2 gushtit

  Përmes një postimi në rrjerin social Facebook, pretendenti për postin e Kryeministrit z.Naser Ziberi ka uruar qytetarët e vendit për festën e 2 gushtit, përcjell derveni.info. Ai në postimin e tij shkruan:

  “Të nderuar qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut ju uroj dy gushtin, ditën e vënies së gurthemelit të shtetit të qytetarëve të lirë dhe barabartë të këtyre trojeve, shqipëtar, maqedonas, turq, vlleh…kjo aspiratë e paraardhësve tanë në fillim të shekullit të kaluar për shtet të qytetarëve të lirë dhe barabartë mbetet synim dhe detyrë edhe e gjeneratave tona, të bejmë përpjekje që bashkarisht ta realizojmë.”

  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...