More

  Nazim Bushi, ky përkrahës i madh i kulturës shqiptare

  Kryetari i Bordit të Telekom Maqedoni z.Nazim Bushi vazhdon me aktivitetet e tij në përkrahje të kulturës shqiptare në vendin tonë. Së fundmi ai ka takuar përfaqësuesit e Ansamblit “Ibe Palikuqi” nga Shkupi, të cilët i kanë ndarë një Mirnjohje për përkrahjen e deritanishme.

  Në një postim më rrjetet socijale, përfaqsuesit e Ibe Palikuqit shkruajnë: “Nje njeri vizionare, me ide perparimtare dhe shume i suksesshem ne punen e tij, i integruar dhe shume punetore, i hapur per bashkepunim dhe shume ndihmues per perparimin e shoqerive te ndryshme.
  Behet fjale per te madhin z. Nazim Bushi, i cili me punen e tij te pandalshme, modestine dhe bujarine shpirterore gjithmone iu ka qendruar afer njerezve te cilet jane marre me sport, kulture, shkence etj.
  Ne shoqerine tone emrat e tille jane te ralle dhe veshtire per t’i gjetur. Te jemi pafund faleminderues e mirenjohes per gjithcka i nderuar mik.”

  Përndryshe, prej disa ditëve në opinion qarkullojnë informaciine se Nazim Bushi do të propozohet për Zëvendës Ministër i Punëve të Brendshme në Qeverinë 2020-2024.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Termet i fuqishëm e godet Greqinë

  Greqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter ka rënë të...

  Tragjedi në fshatin Krushopek të Sarajit

  Dita e djeshme ishte ditë zie për banorët e Krushopekut. Në mesditë ndodhi një tragjedi e vërtetë në fshat,...

  Sulejman Rexhepi: UÇK është simbol që s’guxon të baltoset

  Shkruan: Ish Reisi Sulejman Rexhepi Gjatë ditës së sotme opinionin tonë e tronditi lajmi për bastisjen e zyrave të OVL...

  Mbështetje prej 200 milionë eurosh për bujqit, subvencione, përshtatje me agropolitikën e BE-së, premtoi Hoxha

  Në katër vitet e ardhshme bujqësinë dhe zhvillimin rural do t’i mbështesim me mbështetje financiare vjetore prej 200 milionë...