Home / LAJME / Ndalohet dhe pastaj lirohet Daut Haradinaj në aeroportin e Vjenës

Ndalohet dhe pastaj lirohet Daut Haradinaj në aeroportin e Vjenës

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është liruar nga autoritetet austriake pas intervistimit që i është bërë në ambientet e aeroportit në Vjenë.

Burimet e Indeksonline kanë thënë se ai është pyetur në lidhje me fletarrestin e lëshuar nga Serbia. Indeksonline raportoi ekskluzivisht për këtë ndalesë dhe torturat e maltretimet që po i bëhen familjes Haradinaj nga Serbia.

Ndalimi është bërë rreth orës 14 e 30 ndërsa pas disa minutave intervistim ai është lënë i lirë.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Francë, mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Më shumë se 500-mijë persona manifestuan sot në mbarë Francën, në kuadër të një greve …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *