More

  Ndërroi jetë mësuesja e njohur tetovare, Nadire Arifi, nëna e Teuta Arifit

  Është ndarë nga jeta Nadire Arifi, veterane e njohur e arsimit në rajonin e Pollogut, njëherit edhe nëna e kryetares së komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

  Teuta Arifi ka bërë të ditur lajmin për shuarjen e nënës së saj dhe njftoi se varrimi i të ndjerës do të bëhet sot, 12.09.2020 (e shtunë) në varrezat e qytetit në Tetovë, pas namazit të drekës.

  Ajo po ashtu informon se për shkak të situatës aktuale me pandeminë e covid19, nuk do të bëhet pritje e organizuar e vizitave, duke thënë se “ngushëllimet e juaja do t’i pranojmë në formë eletronike dhe përmes telefonit”.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  UltraMaratona Tiranë-Shkup kaloi sot nëpër Saraj

  Sivjet për herë të parë Shoqata "Maraton Albania" organizon Ultra-Maratonën Tiranë-Dibër-Shkup që po përshkon Rrugën e Arbërit. Rreth 59...

  Nga 6000 denarë për 280 mijë qytetarë parashihen në pakon e katërt

  Qeveria do të ndajë kartela pagesore të cilët do të përfshijnë 280 mijë qytetarë të kategorive të ndryshme. “Këtë radhe...

  Termet i fuqishëm e godet Greqinë

  Greqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter ka rënë të...

  Tragjedi në fshatin Krushopek të Sarajit

  Dita e djeshme ishte ditë zie për banorët e Krushopekut. Në mesditë ndodhi një tragjedi e vërtetë në fshat,...