More

  Ndërroi jetë një nga mësuesit e parë në shkollat e Dërvenit-Rexhep Zejneli

  Mësohet se sot ka ndërruar jetë doajeni i arsimit shqip në trevën e Dervenit prof.Rexhep Zeneli nga f.Kranjë nga Prespa i njohur nga banorët si Msues Rexhepi. Kontributi i tij u shenua si arsimtar i zellshëm ne fshatrat e Gllumovë te Shkupit dhe ne Saraj (një kohë edhe drejtor i shkolles qendrore fillore), por edhe në disa fshatra të tjera të Shkupit. Ai një kohë të gjatë ka jetuar në hapsirat ndihmëse te xhamisë së fshatit Gllumovë dhe mbahet mend nga banorët si mësues dhe fqinj i mirë i të gjithëve.

  Zoti i falte xhennetin per energjine e shpenzuar per arsimimin e shume gjeneratave.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...

  Ahmeti demanton Bexhetin, interpelancë thëret opozita

  Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar për zërat se deputetë të BDI-së...