More

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje në ngjarjen më të madhe energjetike në vend, Forumin e Energjetikës MEFF2020 të cilin e organizon Instituti ZIP, ndërsa në të cilin pjesëmarrjen e ka konfirmuar ndihmësi i sekretarit shtetëror i SHBA-së për Energjetikë dhe Burime, Frensis Fenon, është në vijim.

  Thirrja, siç njofton koordinatori i Institutit ZIP përmes kumtesës për media, Fexhri Selami, është e hapur në faqen zyrtare të forumit: www.mef.mk.

  “Jemi veçanërisht të kënaqur me faktin që z. Frensis R. Fenon është ndër folësit e kësaj ngjarje”, thotë Selami.

  Edicionin e tretë të Forumit të Energjetikës MEFF2020 që do të mbahet më 23 nëntor në Shkup, është paralajmëruar ta hapë Kryeministri Zoran Zaev, ndërsa pjesëmarrës pritet të jenë ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërnz, shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup, Dejvid Gir dhe shumë panelistë të tjerë nga fusha e energjetikës.

  Ngjarja, siç njofton organizatori, është e organizuar në formë hibride, që do të thotë se pjesëmarrësit do ta ndjekin përmes platformës ZOOM.

  Forumi organizohet nga Instituti ZIP, Ambasada amerikane në Maqedoninë e Veriut dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa i njëjti financohet nga “German Marshall Fund” në SHBA – Ballkan Trust for Democracy, Ambasada e Mbretërisë Norvegjeze në Beograd, SHA MEPSO dhe Delegacioni i BE-së në Maqedoninë e Veriut.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot mblidhet Shtabi keyesor për menaxhim me Kriza

  Shtabi kryesor për menaxhim me kriza sot në orën 16:00 do të mbajë mbledhje, në të cilën, siç është...

  Komunikacioni zhvillohet pa pengesa, pajisjet dimërore, të detyrueshme

  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër disa rrugë kryesisht të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve...

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje...

  1 237 raste të reja me COVID dhe 39 viktima në 24 orët e fundit

  Në 24 orët e fundit janë kryer 3 200 teste te dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1237 kanë...