More

  Në 24 orët e fundit, 946 raste të reja, 33 të vdekur dhe 789 të shëruar

  MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime kurse janë regjistruar 946 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 426, Manastir – 61, Prilep – 56, nga 46 raste në Tetovë dhe Gostivar, Kumanovë – 36, Ohër – 31, Veles – 30, nga 24 raste në Strugë dhe Kavadar, Berovë – 24, Shtip – 22, Negotinë – 20, Resnjë dhe Strumicë nga 15, Kërçovë – 13, Gjevgjeli – 12, Dellçevë – 11, nga 5 raste në Sveti Nikollë dhe Kriva Pallankë, Krushevë – 4, nga 3 raste në Koçanë dhe Probishtip, nga 2 raste në Dibër, Radovish, Makendonski Brod, Vallandovë dhe Pehçevë dhe nga 1 rast në Demir Hisar dhe Vinicë.

  ISHP-ja ka regjistruar 789 pacientë të shëruar.

  Kanë ndërruar jetë 33 persona. Bëhet fjalë për 9 pacientë nga Shkupi, 6 nga Prilepi, 4 nga Struga, 2 nga Berova dhe nga 1 pacient nga Kumanova, Shtipi, Tetova, Velesi, Manastiri, Gostivari, Gjevgjelia, Strumica, Kriva Pallanka, Probishtipi, Kratova dhe Kërcova.

  Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 63.890, numri I të shëruarve është 40.977, kurse I viktimave shkon 1.825. Për momentin shënohen 21.088 raste aktive. Në nivel vendi deri më tani janë bërë 337.862 testime.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

  Në shoqëritë multietnike sipas Muhedin Bravës nga Aleanca për Shqiptarët, regjistrimi si proces statistikor nuk mund t’i shmanget edhe...

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta...

  Aksion i madh policor në Vizbeg !!!

  Një aksion i madh policor po zhvillohet sonte në Vizbeg. Jozyrtarisht, në cak të arrestimit janë disa anëtarë të një...

  Muki para 3 viteve: Elhamduliah, të akuzarit e Monstrës së shpejti do të lirohen

  Ish deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri para tre viteve u shpreh se drejtësia e rastit Monstra po rikthehet në...