More

  Në Matkë organizohet Matka Summer Fest

  - Marketing -

  Në Kanjonin e Matkës sivjet për herë të parë u organizua Festivali i hapur verorë “Matka Summer Fest 2019”. Të premten dhe të shtunën me 28 dhe 29 qershor në Lounge Bar Fresh në Matkë performuan rock grupe dhe DJ nga vendi dhe Kosova. Me organizimin e këtij festivali i cili u mbështet nga Ministria e Kulturës u pasurua oferta turistike në Kanjonin e Matkës si dhe rinia Shkupit dhe e qyteteve tjera të vendit patën rastin të argëtohen me tingujt e performuara nga rock grupet më të mira shqiptare siç janë “Jerico”, “Ofchestra” dhe “Bla bla bla” si dhe gitaristi shkupjan Muhamed Ibrahimi.

  Atmosfera e bukur mund të vërehet edhe përmes fotografive të sjella më poshtë nga ambienti i Festivalit:

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  LSDM: Me pakon e masave ekonomike zvogëlohen harxhimet e bujqëve dhe sigurohen më shumë para për çdo bujk

  Pakoja e tretë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria ofron mbështetje të madhe për bujqësinë e Maqedonisë. Tashmë...

  ASh: Shteti nuk ndihmon qytetarët e bllokuar në shtete të huaja

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me qytetarët e bllokuar nëpër shtet të ndryshme, të cilët nuk mund...

  Selami: Edhe një projekt po jep frytë në Pollog

  Zv/drejtori i Agjensionit për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural Abdul-Selam Selami nëpërmjet facebook-it shkruan se edhe një...

  Nesër hapet kopshti zoologjik në Shkup

  Prej ditës së nesërme, me fillim nga ora 09:00, kopshti zoologjik i Shkupit do të rihapet sërish. Për shkak...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -