More

  Në Matkë shënohet Dita Ndërkombëtare e Maleve

  - Marketing -

  Sot në Kanjonin e Matkës Federata e Sporteve Malore e Maqedonisë së Veriut me një Marsh bjeshkatarë ka shënuar Ditën Ndërkombëtare të Maleve.

  Në këtë ngjarje morrën pjesë shum shoqata malore nga i gjith vendi. Pas përfundimit të marshit u ndanë edhe mirnjohje për bjeshkatarët më të mirë si dhe ishte e organizuar një koktej rasti, ku fjalë mbajtën përfaqësuesit e Federatës si dhe përfaqësues të disa shoqatave malore nga vendi.

  Në këtë event morën pjesë edhe shumë shoqata shqiptare siç janë: Sharri Gostivar, Gryka e Dërveni, Shkupi si dhe Sytë e Sharrit etj.

  Dërveni.info ju sjell fotot ekskluzive të atmosferës festive në Matkë:

   

  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -