More

  Në pritje të rezultatit për transplantim të veshkës, ndërron jetë 19-vjeçarja nga Mitrovica

  Nazlije Sherifi, 19-vjeçarja nga Mitrovica e cila vuante nga një sëmundje e rëndë, ka ndërruar jetë para pak çastesh.

  Këtë e ka bërë të ditur vetë vëllai i saj, Ilir Sherifi.

  Theksojmë se për Nazlijen, ka qenë deçanasi, Valmir Aliçkaj i cili në mënyrë vullnetare e ka ofruar veshkën e tij për 19-vjeçaren.

  Për 19-vjeçaren u organizua ndihmë e madhe dhe u mblodhën të gjitha paratë e nevojshme, e madje ajo ishte edhe në pritje të rezultatit për transplantimin e veshkës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  40 centimetra borë këtë mëngjes është regjistruar në Kodër të Diellit

  Mbulesa më e lartë e borës prej 40 centimetra këtë mëngjes është regjistruar në Kodër të Diellit, në...

  Naser Zyberi zgjidhet Avokat i Popullit

  Me 61 vota “pro” dhe asnjë kundër ish-kandidati për kryeministër nga radhët e BDI-së, Naser Zyberi u zgjodh Avokat...

  Aksident i madh në dalje të Sarajit

  Një aksident ka ndodhur para pak kohe në dalje të Sarajit për në Shkup, rrespektivisht në Gjorçe Petrov. Në aksident...

  Nuk respektuan masat anti Covid, gjobiten 420 persona

  Gjatë 24 orëve të fundit (24/25.01.2021 ) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 420 shkelje për mosmbajtje të...