More

  Në Saraj organizohet festivali “Saraj Fest 2020”

  Sonte në Sheshin e Flamurit në Saraj u mbajt Festivali Folklorik Ndërkombëtarë “Saraj Fest 2020”.

  “Saraj Fest” është festival ndërkombëtar i organizuar nga ShKA “Drita e Dervenit” Saraj, i cili mbahet disa vite me radhe dhe në të cilin marrin pjesë shoqëri kulturo-artistike nga vendi dhe rajoni.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Termet i fuqishëm e godet Greqinë

  Greqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter ka rënë të...

  Tragjedi në fshatin Krushopek të Sarajit

  Dita e djeshme ishte ditë zie për banorët e Krushopekut. Në mesditë ndodhi një tragjedi e vërtetë në fshat,...

  Sulejman Rexhepi: UÇK është simbol që s’guxon të baltoset

  Shkruan: Ish Reisi Sulejman Rexhepi Gjatë ditës së sotme opinionin tonë e tronditi lajmi për bastisjen e zyrave të OVL...

  Mbështetje prej 200 milionë eurosh për bujqit, subvencione, përshtatje me agropolitikën e BE-së, premtoi Hoxha

  Në katër vitet e ardhshme bujqësinë dhe zhvillimin rural do t’i mbështesim me mbështetje financiare vjetore prej 200 milionë...