More

  Në Shkup dje 12 aksidente, janë dhënë 110 dënime

  - Marketing -

  Shkup, 13 gusht – Gjatë ditës së djeshme në rajonin e Sektorit për punë të brendshme Shkup janë ndërmarrë masa dhe aktivitete dhe është konstatuar se 38 shoferë e kanë drejtuar automjetin me shpejtësi më të madhe se e lejuara.

  Nga komunikacioni janë përjashtuar 22 shoferë nga të cilët: dy shoferë pasi e kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit dhe 20 shoferë pasi e kanë drejtuar automjetin pa e marrë të drejtën për të drejtuar automjetin. Gjithashtu, kumtoi sot MPB-ja, nga komunikacioni janë përjashtuar edhe 22 automjete pasi ishin të paregjistruara.

  Janë sanksionuar gjashtë shoferë për shkak të kalimit në udhëkryq në dritën e kuqe të semaforit, tre shoferë për shkak të parakalimit të parregullt, tetë shoferë për shkak të mos mbajtjes së rripit të sigurimit gjatë drejtimit të automjetit motorik dhe 21 shoferë për shoferë për shkak të shfrytëzimit të celularit gjatë drejtimit të automjetit.

  Gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 12 aksidente, në të cilat gjashtë persona kanë kaluar me lëndime të lehta trupore.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Banorët e Krushupekut kanë një apel

  Banorët e Krushopekut kanë një Apel Ju bëjm apel mediumeve dhe Shtetit mos e njollose fshatin Krushopek dhe banorët me...

  Futboll/ As Liverpool, as Real Madrid – kjo është skuadra që nuk e ka asnjë humbje në vitin 2020

  Liverpool mbrëmë u njoftua me humbjen e parë gjatë vitit 2020. Ata u mposhtë në ndeshjen e parë kundër...

  GJERMANI, ÇMIME MË TË LIRA PËR QYTETARËT QË BLEJNË VETURA ELEKTRIKE

  Gjermanët të cilët po konsiderojnë blerjen e makinave elektrike ose hibride, morën sot një motiv shtesë, pasi subvencione të...

  Foto ekskluzive nga aksioni i sotshëm në Krushopek

  Sot gjatë ditës u zhvillua një aksion policor në fshatin Krushopek. Sipas informacione jo zyrtare është kapur një sasi...
  - Marketing -
  - Marketing -