More

  Në Shkup përurohet salla sportive “Alush Hamidi”

  Sot është lëshuar në përdorim salla e re e sportit “Alush Hamidi” pranë SHF “Kongresi i Manastirit” në Shkup, njofton Derveni.info

  Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, funksionarë të lartë të kësaj partie dhe familjarë të veprimtarit Alush Hamidi.

  Alush Hamidi ishte veteran i arsimit, figurë unifikuese e të gjith ansambleve dhe shoqërive kulruro-artistike në Shkup e më gjërë si dhe sportist i dalluar. Ai ka prejardhje nga fshati Çajlanë i Sarajit. Për dallim nga komuna e Çairit ku kjo figurë nderohet dhe përkujtohet, komuna e Sarajit nga ku ka prejardhjen Alush Hamidi deri më sot asnjëherë nuk e ka gjetur të arsyeshme ta nderojë këtë figurë.

  Ja dhe ngjarja e shënuar përmes disa fotografive:

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...

  Shilegov: Plani i Detajuar Urbanistik (PDU) tashmë është miratuar, as unë e as Bexheti nuk mund të vendosim për Treskën

  Plani i detajuar urbanistik për zonën afër liqenit Treska tashmë është miratuar dhe ajo që po ndodh aktualisht atje...

  Banorët e Kondovës ankohen për mungesë të energjisë elektrike, kërkojnë zgjidhje urgjente nga EVN-ja

  Tashmë dy muaj një pjesë e banorëve të fshatit Kondovë të Komunës së Sarajit po përballen me mungesë të...

  Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

  Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë. Me këtë rast Rexhepi është shprehur...