More

  NË UNIVERSITETIN ‘NËNË TEREZA’ NË SHKUP VIJON PROCESI ARSIMOR PËRMES PLATFORMËS ONLINE

  - Marketing -

  Universiteti ‘Nënë Tereza’ nē Shkup vijon procesin arsimor edhe në kushtet të jashtëzakonshme, të imponuara nga paraqitja e COVID19, që u përhap në gjithë globin.

  Drejtoria Rektoriale në mbledhjet e jashtëzakonshme të zhvilluara përmes konferencave online, ka miratuar konkluzë për mosndërprerjen e ligjeratave, dhe të njejtat të zhvillohen përmes platformave Google Classroom dhe Google Meet për video konferenca online.

  Të gjithë profesorët e UNT-së zhvillojnë ligjetaratat dhe janë në komunikim të vazhdueshëm me studentët duke publikuar materialet mesimore dhe duke u caktuar angazhime dhe proekte studenteve.

  Mënyra e këtillë e ligjërimit do të vazhdon deri në tërheqjen e vendimit të Qeverisë së Republikĕs së Maqedonisë së Veriut për ndërprerjen e procesit arsimor në hapësirat e universiteteve në vend dhe mospjesëmarrjen fizike të studentëve, për shkaqe preventive shëndetësore.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulejman Rexhepi: Nëse qeveria nuk na i jep ndihmat, do ta bëjmë këtu Bangladesh me Koronavirus (Video)

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, ka kerkuar nga qeveria që tia ndajë BFI-së pjesën e saj të...

  Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

  Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në...

  Edhe një shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi në SHBA

  Një shqiptar e ka humbur jetën nga koronavirusi në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Bëhet fjalë për Jani...

  Rama e nis ditën me fjalët e shenjta nga Kurani

  Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka nisur ditën sot me disa fjalë të shenjta nga Kurani. Ashtu si çdo mëngjes,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -