More

  Negociatat, Cakaj: Koha për të hapur bisedimet

  - Marketing -

  Ministri në detyrë i Punëve të Jashtëme, Gent Cakaj ka përshëndetur letrën e zyrtarëve të lartë të Brukselit, ku I kërkohej BE që të hapte negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut.

  Në një postim në Twitter, Cakaj e cilëson letrën si një mesazh të drejtë e inkurajues për një vendim pozitiv të Këshillit të Evropës në tetor, transmeton Vizion Plus.

  “Një mesazh shumë i drejtë dhe inkurajues për një vendim pozitiv të Këshillit të Evropës në tetor. Faleminderit Presidentit të Parlamentit Evropian, Juncker dhe Ursula von der Leyen për udhëheqjen dhe mençurinë tuaj strategjike! Tani është koha për të hapur bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut!”

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shpërndahet Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

  Para pak çastesh me 108 vota pro dhe asnjë kundër u miratua propozimi për shpërndarjen e Parlamentit të Maqedonisë...

  Homazhe me rastin e 2 vjetorit të ndarjes nga jeta të Abdilaqim Ademi

  Sot me datë 16 Shkurt 2020, me rastin e shënimit  të 2 vjetorit të ndarjes nga jeta të Abdilaqim...

  Gjendet trupi i pajetë i një mashkulli në Malin Sharr (FOTO)

  Trupi i pajetë i një mashkulli gjendet në Malin Sharr. Trupi i mashkullit është gjetur nga një aplinist. Nga Policia...

  Miratohet Ligji për Prokurorinë Publike

  Me 80 vota për dhe 6 kundër, kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, votoi Ligjin për Prokurorinë Publike, përcjell...
  - Marketing -
  - Marketing -