Home / DËRVENI / Nesër festa ‘MATKAMP’ në Matkë

Nesër festa ‘MATKAMP’ në Matkë

Nesër në Matkë fillon festa dy-ditore e bjeshkatarëve me rastin e ditëlindjes së dytë të Shoqatës Malore “GRYKA E DËRVENIT” nga Saraji. Me këtë rast nesër pasdite do të shtrihet Kampi me tenda të bjeshkatarëve nga të gjitha trevat shqiptare si Shqipëria, Kosova dhe Lugina e Preshevës si dhe nga vendi jonë. Ditën e dielë do të mbahet edhe ecja prej në Kanjonin e Matkës deri tek Kepi i Shqipes ku pjesmarrja do të jetë e hapur për të gjith adhuruesit e natyrës dhe bjeshkatarisë. Pritet pjesmarrje edhe e nxënësve të shkollave të mesme dhe të studentëve vendas.

Gjatë ditës së sotme janë bërë edhe përgaditjet e fundit rreth këtij organizimi tashmë tradicional.

Derveni.info ju sjell fotografi ekskluzive nga përgaditjet dhe atmosfera gjatë përgaditjes së kampit.

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *