Home / LAJME / Nga mesnata, çmime të reja të derivateve

Nga mesnata, çmime të reja të derivateve

Komisioni Rregullator i Energjisë ka publikuar para pak minutash listën me çmimet e reja të karburanteve. Pas mesnatës benzina Eurosuper BS-95 do të ulet për gjysmë denari dhe do të kushtojë 67.5 denarë për litër, ndërsa çmim për benzinën EUROSUPER BS-98 nuk ndryshon, mbetet 70 denarë për litër. Edhe EURODIESEL (DEV) nuk ndryshon dhe do të kushtojë 62 denarë për litër. Vendimi i KRRE-së ul çmimin me pakicë të naftës së papërpunuar M-1 NS me 0.085 denarë për kilogram dhe do të arrijë në 33,694 denarë për kilogram.

About Derveni Info

Check Also

Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri më kërkoi të bëhet deputet! Zekiri: BDI-në e kam mbështetur hapur!

“Muhamedi ka ardhur tek unë për tu bërë deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, para …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *