More

  Ngjallet shpresa për ndërtimin e Urës në Llokë


  Problemi i banorëve të Llokës për mungesën e urës që lidh fshatin me pjesën e Shkupit, dje u ngrit si çështje urgjente në Parlamentin e Maqedonisë. Deputeti i Lëvizjes Besa Kastriot Rexhepi ka pyetur Kryeministrin Zoran Zaev për urën e cila u premtua shum herë por akoma ka mbetur pa u ndërtuar. Kryeministri Zaev premtoi përgjigje me shkrim për zgjidhjen e këtij problem.


  Kastriot Rexhepi për këtë çështje njoftoi përmes profilit të tij në Facebook. Ja postimi i plotë:

  “Sot në seancën plenare për pyetje të deputetëve, duke drejtuar pyetje deri te Kryeministri Zoran Zaev përmbusha premtimin tim të dhënë gjatë fushatës zgjedhore ndaj banorëve të fshatit Llokë, Komuna e Sarajit. Gjatë fushatës për zgjedhjet e 15 korrikut në takim me banorët e Llokës ato ngritën çështjen e urës që lidh këtë vendbanim me komunën e Gjorçe Petrov dhe unë i premtova që në mbledhjen e parë me pyetje të deputetëve për qeverinë do ta ngre këtë çështje. Dhe këtë e bëra sot në mbledhjen e parë të këtij lloji në këtë përbërje. Ashtu si kam qënë edhe jashtë politikës, ashtu do jem edhe duke ushtruar funksionin e deputetit duke mbajtur fjalën e dhënë dhe nuk do do jap premtime jo reale dhe sa për sy e faqe. Praktikat nga politikanët nga e kaluara ka qënë që ti artikulojnë problematikat sipas votave që kanë marë nga vendbanimet. Por unë nuk u udhëhoqa sa vota na dha Lloka por nga ajo që fjala e dhënë është e amanet.
  #KyËshtëDallimi” përfundon postimi i tij.

  Këtu e gjeni linkun me videon e plotë:

  https://www.facebook.com/116436536415271/posts/470949630963958/

  Përndryshe ndërtimi i urës që lidh fshatin Llokë të komunës së Sarajit me pjesën e Shkupit në pjesën e Gjorçe Petrovit është mjë nevojë e kajmotshme e banorëve. Aq më shumë kur dihet fakti që këtë urë tani të rrezikshme për çdo ditë e kalojnë edhe nxënësit për të shkuar në shkollë, dhe kjo përbën një rrezik për jetën e banorëve. Komuna e Sarajit disa herë ka premtuar se do të zgjidhet ky problem, por deri më tani nuk ka pasur sukses në realizimin e këtij premtimi.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zvicra nuk kërkon teste për shqiptarët, mund të lëvizin lirshëm

  Siç dihet, kushdo që hyn në Zvicër dhe ka ardhur nga një zonë e rrezikshme për koronavirus, duhet të...

  Këto janë çmimet e reja të benzinës dhe dizelit

  Prej sot nuk vlen më Dekreti me fuqi ligjore për zbatimin e Ligjit për akcizat gjatë gjendjes së jashtëzakonshme,...

  Bie numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoni

  Gjatë ditës së djeshme në Maqedoni kishte 307 raste të reja nga 1.854 testime, dhe po ashtu kishte 658...

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...