More

  Ngjyra vjeshte: 3 fotografi mahnitëse të autostradës ‘Arbën Xhaferi’

  Prishtinë, 15 nëntor – Është një kohë kur pishat dhe kedrat përherë të gjelbra bëhen një sfond i zbehtë për të kuqen dhe të verdhën e ndezur të kushërinjve të tyre gjetherënës—drurë që i rrëzojnë gjethet. Pamje të tilla janë mahnitëse, ashtu siç i ka sjellë edhe fotografi Bujar Vërbani të autostradës ‘Arbën Xhaferri’, transmeton gazeta KOHA.
  Karakteristikë tjetër e Autostradës ‘Arbën Xhaferi’ është se ajo ka urën më të gjatë në rajon me një gjatësi prej 5.7 kilometra pa ndërprerje, kurse lartësia e urës gjarpërore është 83 metra.
  Ndërtimi i Autostradës Prishtinë-Shkup ka zgjatur për pesë vite, krahas “Bechtel-Enka”-s, kanë punuar edhe 900 kompani vendore me gjithsej 9449 punëtorë, duke u bërë gjenerues i madh i vendeve të punës për gjysmë dekade.(koha.mk)

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  135 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur, 142 të shëruar!

  Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 1259 teste të realizuara 135 persona janë diagnostifikuar me virusin...

  EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

  Kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi e ka mohuar se është infektuar me koronavirus, pasi...

  Real Madrid merr fitore të mundimshme ndaj Granada, tre pikë larg titullit

  Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte...

  Arrestohet drejtori nga radhët e SDSM-së, “udhëzoi” votuesit e VMRO-së si të bëjnë fletën votuese të pavlefshme

  Gjorgji Galetanovski, drejtor i kopshtit zoologjik Shkup pasdite është arrestuar në Sektorin për krim ekonomik për shkak të shkrimit...