More

  Një alpinist shqiptar nga Shkupi ka humbur jetën në Olimp

  - Marketing -

  Një alpinist  nga Shkupi e ka humbur jetën në malin Olimp në Greqi, pasi kishte rënë në humnerë, me siguri pasi që paraprakisht ndihej keq. Derveni.info përcjell se bëhet fjalë pë alpinistin e mirnjohur shqiptar nga Shkupi me iniciale M.G

  Sipas informacioneve të korrespondentes së MIA-s nga Athina, bëhet fjalë për një grup prej rreth nëntë personave nga vendi ynë, të cilët po bënin alpinizëm në Olimp, burri ose është ndjerë keq ose kishte sulm në zemër pas çka ka rënë në humnerë, ndërsa autopsia në mënyrë shtesë do t’i konfirmojë arsyet e sakta për vdekjen.

  Trupin nga humnera, me siguri e kanë nxjerrë alpinistët të cilët ishin së bashku me të.

  Në bartjen e trupit nga vendi i incidentit në shtëpinë alpiniste “Spilios Agapitos” që gjendet në lartësi mbidetare prej 2.100 metrave kanë intervenuar 14 pjesëtarë të zjarrfikësve dhe të njësisë speciale të shpëtimit dhe të shërbimit kundër zjarreve nga Litohoro.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...

  Kim Mehmeti: Mos lejoni të na mbajnë të lidhur si zagarë!

  Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook ndaj sjelljes së...

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” patën takim me përfaqësuesit e NDI

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Izet Mexhiti dhe z. Pishtar Lutfiu,...

  BDI: Shëndeti në vend të parë, respektoni masat e kujdesit

  Në mbledhjen e sotme të shtabit qëndror zgjedhor të thirrrur nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -