More

  Një pjesë e Sarajit disa ditë pa energji elektrike

  Vendbanimi Saraj në disa pjesë vazhdon të mbetet tash e disa ditë pa energji elektrike. Banorët ankohen se askush nuk po intervenon që kjo gjendje të përmirsohet. Ata thonë se nuk mund të durojnë pa energji elektrike në këtë periudhë dimri. Nga EVN thonë se po punohet në sanimin e difektit, por banorët presin reagim sa më të shpejtë edhe nga Komuna e Sarajit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...

  Shilegov: Plani i Detajuar Urbanistik (PDU) tashmë është miratuar, as unë e as Bexheti nuk mund të vendosim për Treskën

  Plani i detajuar urbanistik për zonën afër liqenit Treska tashmë është miratuar dhe ajo që po ndodh aktualisht atje...

  Banorët e Kondovës ankohen për mungesë të energjisë elektrike, kërkojnë zgjidhje urgjente nga EVN-ja

  Tashmë dy muaj një pjesë e banorëve të fshatit Kondovë të Komunës së Sarajit po përballen me mungesë të...

  Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

  Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë. Me këtë rast Rexhepi është shprehur...