More

  No Ronaldo , no party

  - Marketing -

  Juventus është befasuar nga Lecce, në kuadër të xhiros së tetë në Serie A.

  Në mungesë të Cristiano Ronaldo, i cili u pushua nga Maurizio Sarri, Juventus nuk arriti më shumë sesa një barazim 1:1 kundër Lecce, shkruan lajmi.net.

  ‘Zonja e vjetër’ kontrolloi takimin qysh nga fillimi i ndeshjes, por në pjesën e parë nuk arriti të gjente rrugën e golit, me skuadrat që shkuan në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0:0.

  Në pjesën e dytë, ishin mysafirët që zhbllokuan ndeshjen, me Paulo Dybala, i cili në minutën e 50’ u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, shkruan lajmi.net.

  Gjashtë minuta më vonë, penallti u akordua edhe në favor të Lecce, pasi De Ligt luajti me dorë. Ishte Marco Mancosu ai që konkretizoi penalltinë në gol, për të barazuar në 1:1.

  Goli i Mancosu ishte ai që vendosi këtë takim. Pas kësaj xhiroje, Juventus numëron 22 pikë për pozitën e parë, kurse Lecce ka 7 pikë në pozitën 17.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Moti për ditët në vijim

  Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale...

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke...

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm Alsat2020-05-26T15:54:37+02:00 Fshatrat Bukoviq dhe Llaskarcë të Komunës së Sarajit me dekada...

  Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut

  Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti më i shikuar...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -