More

  NP Higjiena Komunale Shkup do ta transportojë mbetjen e mbledhur nga aksioni i madh për pastrim i administratës shtetërore

  “Të punësuarit në administratën e NP Higjiena Komunale-Shkup sot iu bashkëngjitën aksionit të madh për pastrim “Administrata pastron” i organizuar nga Qeveria RMV-së me qëllim ngritjen e ndërgjegjes publike për mirëmbajtjen e pastër dhe të shëndetshëm të mjedisit jetësor, në të cilin morën pjesë të gjitha institucionet shtetërore.

  Ekipet e operativës së NP Higjiena Komunale-Shkup janë përgjegjës për ngritjen dhe transportin e mbetjes së grumbulluar nga njëzet lokalitete në qytetin e Shkupit, ku zhvillohet aksioni. Nga mekanizimi në terren janë vënë në përdorim pesë automjete speciale komunale për ngarkim dhe transport, tri automjete speciale komunale – kiperë dhe një ngarkues.” – thotë Shabani.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ali Ahmeti fton liderët e partive shqiptare në takim më 13 gusht

  Lideri i Partisë fituese të zgjedhjeve të 15 Korrikut Ali Ahmeti i ka ftuar gjithë liderët tjerë të partive...

  Spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

  Sot në mëngjes po zbatohet spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në rajonin e Qytetit të Shkupit. Me këtë, siç kumtoi...

  Mot me diell, pasdite me të reshura dhe bubullimë

  Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal...

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...