More

  “Nuk dua të kthehem te Reali

  - Marketing -

  Zhoze Murinjo flitet kohët e fundit se mund të marrë drejtimin e Real Madridit, skuadër të cilën portugezi e ka stërvitur edhe më parë.

  Pavarësisht merkatos së madhe të bërë nga Perez, përsëri Zidan nuk po arrin rezultatet e kërkuara dhe në kampin madrilen qarkullojnë lajme se francezi mund të shkarkohet nga stoli i skuadrës.

  Trajneri që mund ta zëvendësojë, thuhet që do të jetë Murinjo, i cili aktualisht është i pa punë, që nga koha kur u shkarkua nga stoli i Junajtid.

  Megjithatë për t’i shuar këto zëra ka mënuar pikërisht tekniku portugez, i cili në një intervistë është shprehur: “Ekzistojnë disa lajme që unë mund të marr drejtimin e Realit. Mua nuk më pëlqen aspak kjo gjë, nuk dua të rikthehem te Real Madridi. Ata tani e kanë një trajner. Si gjithë të tjerët edhe Zidan merret në pyetje kur gjërat nuk shkojnë mirë dhe besoj se gjërat do të shkojnë mirë.”, theksoi 56-vjeçari.

  Në këtë mënyrë Murinjo i ka larguar të gjithë zërat që e lidhin atë më një rikthim në stolin e madrilenëve. Portugezi kërkohet shumë nga tifozët e ekipit spanjoll, por duket se ai nuk e shikon me sy të mirë një rikthim te Reali.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kryemuftiu Tërnava viziton BFI

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, u.d. Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai,...

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -