Home / DËRVENI / Nxënësit e Sarajit shijuan bjeshkatarinë

Nxënësit e Sarajit shijuan bjeshkatarinë

SHM Gryka e Dervenit dhe shkolla e mesme ShMQSh ” SARAJ ” javën e kaluar realizuan aktivitetin e planifikuar për ngjitjen e majes Kalaja e Rogles. Mbi 50 nxënës të shoqëruar nga profesori i tyre i edukatës fizike, dhe dhjetëra antarë të shoqatës tonë malore morrën pjesë në këtë hiking rekreativ me qëllim afrimin e të rinjëvë me natyrën dhe promovimin e bjeshkatarisë te gjeneratat e reja.
Shfrytëzojmë këtë rast të falemenderojmë sponzorin e kësaj ecjeje:
UKA Komerc
Njëashtu të shprehim mirënjohjen tonë stafit të shkollës që bashkëpunuan për të realizuar këtë ecje me nxënësit e shkollë së mesme.

About Derveni Info

Check Also

Ademi në Konferencën për Programin e reformave ekonomike

Ministri i Arsimit Arbër Ademi mori pjesë në Konferencën për Programin e reformave ekonomike 2020-2022, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *